20. lipca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Warsztaty liturgiczne "Ars serviendi" w dniach 1-7 lipca 2009 w KrzeszowieW dniach od 1 do 7 lipca 2009 w przepięknym kompleksie klasztornym w Krzeszowie na Dolnym Śląsku odbywały się Warsztaty liturgiczne "Ars serviendi" pod patronatem Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, JM ks. prof. dr hab. Waldemar Irka.

W ramach warsztatów została omówiona krok po kroku Msza św. czytana, śpiewana i uroczysta oraz Msza żałobna (Requiem). Uczestnicy wysłuchali wykładów na temat tradycyjnej liturgii oraz nauczania Ojca Świętego Benedykta XVI, była też okazja do intensywnej nauki śpiewu gregoriańskiego.
 
Msze święte odprawiane były codziennie w kościele pw. św. Józefa. W niedzielę została odprawiona uroczysta Msza święta o godzinie 11.30, a we wtorek o godz. 9.30 w Bazylice krzeszowskiej pw. Wniebowzięcia N.M.P. miała miejsce uroczysta celebracja z okazji II rocznicy ogłoszenia przez Papieża Benedykta XVI motu proprio Summorum Pontificum.
 
W czasie trwania warsztatów można było nabyć książki na temat liturgii.
 
Wśród prelegentów i prowadzących byli m.in.: ks. dr Wojciech Grygiel FSSP, ks. Grzegorz Śniadoch IBP, ks. Jarosław Powąska (diecezja kaliska), ks. Zbigniew Chromy (diecezja świdnicka) i Agnieszka Mycka (muzykolog z KUL).  
 


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

MSZA ŚWIĘTA
Abp Nowowiejski
Msza Święta
Wykład liturgii
Kościoła Katolickiego

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil