01. grudnia A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
2024-11-28
Nowenna ta trwa od 29 listopada do 7 grudnia. Dodatkiem mogą być rozważania ks. Francisco Fernandeza Carvajala z książki: "Rozmowy z Bogiem".
> więcej
Święto NMP od Cudownego Medalika - Rocznica objawień Matki Najświętszej Katarzynie Labouré
2024-11-27
W roku 1830 siostrze Katarzynie Labouré, nowicjuszce z klasztoru Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy Rue du Bac w Paryżu, ukazała się Najświętsza Maryja Panna. Podczas objawień młoda zakonnica otrzymała polecenie rozpowszechnienia Cudownego Medalika wykonanego według wskazanego przez Maryję wzoru. Niepokalana obiecała, że wszystkie osoby, które będą nosiły na szyi Cudowny Medalik, otrzymają wielkie łaski. Od tego czasu, medalik stał się dla wielu źródłem wielu łask: nawrócenia, uzdrowienia z chorób, ratunku w chwilach zagrożenia życia, ochroną przed działaniami szatana i innymi niebezpieczeństwami...
> więcej
Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
2024-11-21
Według tradycji wywodzącej się z apokryfów, m.in. z Protoewangelii Jakuba, Maryja będąc małą dziewczynką została przedstawiona w Świątyni jerozolimskiej i przy niej się wychowała. Opis Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny znajduje się w objawieniach franciszkanki, sługi Bożej Marii z Agredy.
> więcej
Dzień Zaduszny - DIES IRAE - sekwencja z Mszy św. za zmarłych
2024-11-02
"Dzień gniewu" to napisana na przełomie XII i XIII w. przez Tomasza z Celano sekwencja, która od czasu reformy św. Piusa V śpiewana była w liturgii Kościoła w mszach żałobnych. W nowym rycie, wprowadzonym przez Pawła VI po II Soborze Watykańskim, nie jest już używana (ma charakter opcjonalny) i może warto się o tę pieśń upomnieć...
> więcej
1 listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych
2024-11-01
Wspomnienie wszystkich świętych ma źródło w kulcie męczenników. W rocznicę śmierci, która dla chrześcijan jest dniem narodzin dla nieba, odprawiano na grobach męczenników Eucharystię i czytano opisy męczeństwa. Pamięć o tych, którzy krwią potwierdzili swoją wiarę, była w pierwszych gminach chrześcijańskich pieczołowicie przechowywana.
> więcej
Objawienia dusz czyśćcowych Marii Simmy
2024-10-31
Możliwość obcowania z duszami czyśćcowymi była charyzmatem Marii Simmy. Przez cały czas była ona pod duchowym przewodnictwem i opieką Kościoła. Proboszcz Alfons Matt był w latach 1938-1976 jej spowiednikiem i duszpasterzem; był przekonany o autentyczności objawień i informował na bieżąco o jej charyzmacie biskupów Feldkirch Brunona Fechnera i dr. Klausa Klinga.
> więcej
Św. Faustyna Kowalska
2024-10-05
W sierpniu 1925 Helena Kowalska rozpoczęła postulat w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Jeszcze w tym samym miesiącu chciała opuścić to Zgromadzenie, gdyż wydawało jej się, że ma tam zbyt mało czasu na modlitwę. Wtedy Pan Jezus, ukazując jej swe zranione i umęczone oblicze, powiedział: „Ty mi wyrządzisz taką boleść, jeżeli wystąpisz z tego Zakonu. Tu cię wezwałem, a nie gdzie indziej i przygotowałem wiele łask dla ciebie" (Dz.19).
> więcej
Jak odmawiać Różaniec? - św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
2024-10-01
Z wprowadzenia do pierwszej tajemnicy bolesnej: Ofiarujemy Ci, Panie Jezu, ten dziesiątek ku czci Twojej agonii śmiertelnej w Ogrodzie Oliwnym i prosimy Cię, przez tę tajemnicę i przez wstawiennictwo Twojej świętej Matki, o doskonały żal za nasze grzechy i doskonałą zgodę z Twoją świętą wolą. Niech łaska agonii Jezusa wstąpi do duszy mojej i uczyni ją naprawdę żałującą za swe grzechy i zgodną z wolą Bożą.
> więcej
Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał
2024-09-29
Wśród siedmiu najdoskonalszych aniołów, którzy „wchodzą przed majestat Pański”, są trzej znani nam z imienia: Michał, Gabriel i Rafał. Niegdyś Kościół poświęcał im trzy osobne święta – 29 września, 24 marca i 24 października, jednak po zmianie kalendarza liturgicznego w 1969, wspominamy ich jednocześnie 29 września...
> więcej
Rocznica objawień w La Salette
2024-09-19
W sobotę 19 września 1846 r. Matka Najświętsza ukazała się dwojgu dzieciom pochodzącym z Corps w Alpach francuskich: jedenastoletniemu Maksyminowi Giraud i prawie piętnastoletniej Melanii Calvat, które pilnują swoich krów na hali należącej do La Salette, na górze Planeau, na wysokości 1800 metrów. W kotlinie strumyka spostrzegają nagle kulę ognia - "jakby tam spadło słońce"...
> więcej
Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
2024-09-18
Jego kult zrodził się natychmiast i spontanicznie. Wieść o śmierci świętego Polaka rozeszła się szybko po Rzymie. Starsi ojcowie przychodzili do ciała i całowali je ze czcią. Wbrew zwyczajowi zakonu zwłoki młodzieńca ustrojono kwiatami. Z polecenia św. Franciszka Borgiasza, generała zakonu, magister nowicjatu napisał o Stanisławie krótkie wspomnienie, które rozesłano po wszystkich domach Towarzystwa Jezusowego.
> więcej
Matka Boża Bolesna - święto Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny
2024-09-15
15 września Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, zwane przed reformą kalendarza liturgicznego świętem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Maryja nie była tylko biernym świadkiem cierpień Pana Jezusa, ale miała w nich najpełniejszy udział. Maryja cierpiała jak nikt na ziemi z ludzi. Zdawała sobie bowiem sprawę z tego, że Jej Syn jest Zbawicielem rodzaju ludzkiego...
> więcej
Stabat Mater Dolorosa - Stała Matka Boleściwa
2024-09-14
W tradycyjnej liturgii Mszy świętej w pamiątkę Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny (15 września) oraz we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej (w piątek przed Niedzielą Palmową), jest śpiewana po łacinie sekwencja Stabat Mater: Stała Matka Boleściwa obok krzyża ledwo żywa, gdy na krzyżu wisiał Syn. Duszę Jej, co łez nie mieści, pełną smutku i boleści, przeszedł miecz dla naszych win...
> więcej
Piąte objawienie w Fatimie: 13 września 1917 roku
2024-09-13
Jak poprzednio, seria zjawisk atmosferycznych dostrzeżona została przez zgromadzonych tam ludzi w liczbie około 15-20 tysięcy osób (a może i więcej): nagłe ochłodzenie atmosfery, zblednięcie słońca do tego stopnia, że można było widzieć gwiazdy, oraz rodzaj deszczu jakby płatków kwiatów czy śniegu, które znikały przed dotknięciem ziemi.
> więcej
8 września - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
2024-09-08
We Włoszech i niektórych krajach łacińskich istnieje kult Maryi-Dziecięcia. We Włoszech są nawet sanktuaria - a więc miejsca, gdzie są czczone jako cudowne figurki i obrazy Maryi-Niemowlęcia w kołysce. Do nich należą między innymi: Madonna Bambina w Forno Canavese, Madonna Bambina w katedrze mediolańskiej - najwspanialszej świątyni wzniesionej pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil