18. lipca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Zdjęcia z Mszy trydenckiej kard. Burke w Niepokalanowie


Ksiądz kardynał Raymond Leo Burke przyleciał do Polski, aby poprowadzić rekolekcje dla kapłanów w Licheniu. Wpierw jednak, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia, ksiądz kardynał odprawił Mszę św. w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Msza była sprawowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

W pierwszej części wizyty w Niepokalanowie Ksiądz Kardynał spotkał się z zarządem Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum oraz zaproszonymi gośćmi: o. Grzegorzem Marią Szymanikiem, gwardianem Niepokalanowa, o. Grzegorzem Bartosikiem i dr. Andrzejem Mazanem. Następnie udał się na spotkanie z rodzinami. Jego Eminencja pobłogosławił wszystkich obecnych, a w sposób szczególny siódemkę dzieci, która w przyszłym tygodniu przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą. Ofiarował im pobłogosławione przez siebie różańce, oraz wpisał się do ich mszalików. Ksiądz Kardynał pobłogosławił również dzieło Pielgrzymki Mężczyzn z Jasnej Góry do Kalisza.

Kardynał Burke w Maximilianum

Kardynał Burke w Maximilianum

Po spotkaniu Ksiądz Kardynał udał się do Niepokalanowa, gdzie odprawił Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Podczas kazania wzywał zebranych, by modlitwą i czynami przyprowadzali wszystkie dusze do oceanu Bożego Miłosierdzia. Swoją myśl skierował również ku św. Maksymilianowi Kolbe, założycielowi Niepokalanowa.

Burke_w_Niepokalanowie

kard. Burke w Niepokalanowie

kard. Burke w Niepokalanowie

kard. Burke w Niepokalanowie

kard. Burke w Niepokalanowie

– Dziękujmy Bogu za św. Maksymiliana Kolbe i prośmy, by nas uczynił Rycerzami Niepokalanej, byśmy w jedności z sercem Niepokalanej, całkowicie oddali nasze serca Najświętszemu Sercu Jezusowemu – głosił.

Po Mszy św., Ksiądz Kardynał wraz z gwardianem Niepokalanowa i o. prof. Bartosikiem zobaczył miejsca życia i pracy św. Maksymiliana oraz spotkał się z oo. franciszkanami.

Źródło: http://fundacjamaximilianum.pl/

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Fundacji Dobrej Edukacji Maximilianum  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Katechizm Katolicki
Katechizm Katolicki Św. Piusa X
Św. Piusa X

abp Fulton Sheen
abp Fulton Sheen - Troje do pary -
Troje do pary

bł. Anna Katarzyna Emmerich
Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza
Żywot i Bolesna Męka
Pana naszego
Jezusa Chrystusa

Abp Fulton Sheen
Siedem słów Jezusa i Maryi - Abp Fulton Sheen
Siedem słów
Jezusa i Maryi

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil