17. lipca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Fotorelacja: Kolejny kapłan w Szczecinie sprawuje Msze Św. trydenckie


W dniu 19.06.2012 r. ks. mgr Robert Kos (kapelan więziennictwa Archidiecezji przygotowanie do Mszy św.Szczecińsko – Kamieńskiej) sprawował swoją pierwszą Mszę Świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w parafii pw. św. Józefa w Szczecinie (Pomorzany). Z racji remontu kościoła parafialnego Najświętsza Ofiara była sprawowana w kaplicy na plebanii. Po Mszy Świętej ks. Robert otrzymał w prezencie od Duszpasterstwa Tradycji Liturgicznej «Usus Antiquior» tablice ołtarzowe, aby służyły mu przy sprawowaniu kolejnych Mszy Świętych. Polecajmy ks. Roberta swojej modlitwie aby sprawowanie sakramentów w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego przyniosło jego życiu duchowemu wiele dobrych owoców.

Ks. Robert Kos, pochodzi z Kamienia Pomorskiego. Otrzymał święcenia kapłańskie w czerwcu 1993 r. z rąk pierwszego Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego. Po dwóch latach posługi w Gryfinie został wikariuszem w parafii pw. św. Kazimierza w Szczecinie, gdzie był przez cztery lata katechetą w Pogotowiu Opiekuńczym. Potem został przeniesiony do parafii pw. Chrystusa Króla w Szczecinie-Skolwinie, gdzie był katechetą i prefektem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (dla dziewcząt).ks. Kos sprawuje Mszę św. trydencką Wkrótce znalazł się w parafii polickiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ale dalej musiał dojeżdżać do ośrodka wychowawczego. Wreszcie na początku lutego 2004 r. abp Zygmunt Kamiński powierzył ks. Robertowi funkcję kapelana Aresztu Śledczego w Szczecinie, jak również obowiązki kapelana więziennictwa archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Tak duże obciążenie służbą duszpasterską na rzecz zatrzymanych, potwierdzone dekretem ustanawiającym go kapelanem Okręgowym Służby Więziennej sprawiło, że ks. Arcybiskup, kilka lat temu, całkowicie wyłączył go z pracy duszpasterstwa parafialnego. Obecnie przebywa w parafii Niepokalanego Serca NMP przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie.

ks. Paweł Korupka

Dziękujemy ks. Pawłowi Korupce za udostępnienie zdjęć.  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

abp Antoni Julian
Nowowiejski
Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego - TOM III
Wykład Liturgii
Kościoła Katolickiego
TOM III

ks. Nicola Bux
Jak chodzić na Mszę i nie stracić wiary
Jak chodzić na Mszę
i nie stracić wiary

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil