25. stycznia A.D. 2020 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

O. Augustyn Pelanowski
Testament duchowy
Testament duchowy
Gdy noc staje się
jaśniejsza niż dzień


Dziś narodził się nam Zbawiciel
2019-12-25
PUER NATUS EST NOBIS - Chłopiec nam się narodził i Syn jest nam dany. Na Jego ramionach władza królewska, a Jego imię: Wielkiej Rady Wysłannik. Śpiewajcie Panu pieśń nową, gdyż dokonał cudów. Antyfona na wejście z Mszy św. w dzień Bożego Narodzenia...
> więcej
GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA - 8 grudnia w południe
2019-12-07
W dniu 8 grudnia mija 72 lata od kiedy Najświętsza Maryja Panna, objawiając się we włoskim Montichiari, powiedziała: "... Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci..."
> więcej
Aplikacja na smartfon pomagająca w Duchowej Adopcji
2019-11-11
Każdy dzień jest okazją do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Jest to wyraz naszego sprzeciwu i niepozostawania obojętnym na zabijanie milionów nienarodzonych dzieci, głównie dziewczynek Szacuje się, że dziennie dokonuje się na świecie około 125 000 aborcji. W wytrwaniu w 9-cio miesięcznej modlitwie pomoże nam prosta, bezpłatna aplikacja na telefon pn.„Adoptuj życie".
> więcej
Film "Nieplanowane" w kinach
2019-11-03
Zdecydowanie warto zaprosić znajomych i iść do kina na tę autobiograficzną opowieść. Nie ma się czego wstydzić - "Nieplanowane" to dobrze zrobiony film. Oczywiste jest, że niewierzących będą irytować sceny modlitwy. Powinny obejrzeć go wszystkie młode kobiety, jednak nie jest polecany dla osób poniżej 15-go roku życia. Aborcja jest czymś gorszym, niż się wydaje osobom z "zewnątrz".
> więcej
Dzień Zaduszny. Dies irae - sekwencja z Mszy św. za zmarłych
2019-11-02
"Dzień gniewu (Dies irae)" to napisana na przełomie XII i XIII w. przez Tomasza z Celano sekwencja, która od czasu reformy św. Piusa V śpiewana była w liturgii Kościoła w mszach żałobnych. W nowym rycie, wprowadzonym przez Pawła VI po II Soborze Watykańskim, nie jest już powszechnie używana.
> więcej
Odpusty dla dusz w czyśćcu cierpiących w dniach 1-8 listopada
2019-11-01
Wierni, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym...
> więcej
Uroczystość Wszystkich Świętych: Litaniae Sanctorum
2019-10-31
W najbliższy piątek, ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów (Kanon 1251 Kpk). Zachęcamy do zapoznania się z Litanią do Wszystkich Świętych po łacinie!
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Nabożeństwo Trzech
Zdrowaś Maryjo
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
z opisem jego rozwoju
skuteczności i doznanych
łask

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil