24. września A.D. 2021 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

O. Augustyn Pelanowski
Testament duchowy
Testament duchowy
Gdy noc staje się
jaśniejsza niż dzień


ze Świata

Kardynał Canizares o Komunii św. przyjmowanej na klęcząco

2009-04-20

Kardynał Antonio Cañizares, niedawno mianowany prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jest ciągle jeszcze administratorem apostolskim archidiecezji Toledo. Tam właśnie, podczas Wielkiego Tygodnia, kardynał przywrócił do używania balaski w katedrze i zachęcał wiernych do przyjmowania Komunii św. na klęcząco i do ust. Należy wspomnieć, że klęczniki do przyjmowania Komunii św. zostały niedawno wprowadzone w dwóch innych hiszpańskich katedrach - w Maladze, począwszy od Mszy św. Krzyżma oraz w diecezji Sił Zbrojnych w Madrycie. Po tym jak w ubiegłym tygodniu został mianowany nowy arcybiskup Toledo, abp Braulio Rodríguez, kardynał Cañizares przed opuszczeniem Archidiecezji udzielił wywiadu dla hiszpańskiej gazety ABC. Oto pytanie dotyczące przyjmowania Komunii świętej:
 
ABC: Kilka dni temu Eminencja zachęcał wiernych do przyjmowania Komunii św. na klęcząco. Czy Kościół poprzez reformę liturgii w ten sposób zbliża się do człowieka?
 
Kardynał Cañizares: Komunia św. w postawnie klęczącej oznacza szacunek dla Boga, to jest serce człowieka, które uniża się przed Tym, kto miłuje go aż do końca. To są ważne znaki - nie chodzi o zmiany dla samych zmian, istotne jest poszukiwanie całościowego znaczenia i przezwyciężanie sekularyzacji obecnego świata. Jednym z celów naszej Kongregacji [KBiDS] jest zrealizowanie w tym roku wielkiej kampanii formacji liturgicznej.
 
 
Przy okazji warto przypomnieć, że Kardynał Cañizares odprawi we wtorek 21 kwietnia Mszę pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w archibazylice na Lateranie.
 
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Nabożeństwo Trzech
Zdrowaś Maryjo
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
z opisem jego rozwoju
skuteczności i doznanych
łask

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil