30. marca A.D. 2023 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Stabat Mater - Sekwencja gregoriańska śpiewana w języku łacińskim i polskim
2023-03-30
W tradycyjnej liturgii, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej przypada w piątek po 1 Niedzieli Męki Pańskiej, na tydzień przed Wielkim Piątkiem. Sekwencja gregoriańska Stabat Mater według Graduale Romanum 1961 została opracowana z tradycyjnym przekładem na język polski.
> więcej
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - VERBUM CARO FACTUM EST
2023-03-25
Uroczystość Zwiastowania przypomina nam o tym wielkim zdarzeniu, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach ludzkości. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, niewiasty z Nazaretu, by zwiastować Jej, że to na Niej spełnią się obietnice proroków, a Jej Syn, którego pocznie w cudowny i dziewiczy sposób za sprawą Ducha Świętego, będzie Synem samego Boga...
> więcej
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego okazją do duchowej adopcji
2023-03-24
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) każdego roku na świecie dokonuje się od 40 do 50 milionów aborcji. Szacuje się, że dziennie jest to około 125 000 aborcji. W dniu 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w wielu kościołach odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone.
> więcej
Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
2023-03-20
Cała pełnia cnót i łask, których Bóg udzielił swemu słudze Józefowi, została mu nadana dlatego, aby był godnym oblubieńcem Tej, którą Pan sam wybrał na swoją Matkę. Charakter miał łagodny, był pełen miłości, uprzejmy i uczciwy; we wszystkim objawiał nie tylko święte, ale wprost anielskie skłonności, doskonalił się w cnotach i żyjąc nienagannie dożył wieku, w którym poślubił Najświętszą Maryję Pannę. Od tego czasu dary łask, jakimi był obdarzony, powiększyły się jeszcze i umocniły za przyczyną Królowej niebios; Maryja, bowiem usilnie błagała Najwyższego, aby raczył uświęcić Jej oblubieńca.
> więcej
Św. Jan Paweł II: Bez Boga Krzyż nas przygniata
2023-03-17
Krzyż jest wpisany w życie człowieka. Kto próbuje usunąć go ze swojego życia, nie zna prawdy ludzkiej kondycji. Tak jest! Jesteśmy stworzeni do życia, ale nie możemy usunąć z naszej indywidualnej historii cierpienia i trudnych doświadczeń. Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój, jak to ukazują liczne piękne świadectwa młodych chrześcijan. Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie.
> więcej
Droga Krzyżowa w słowach Pana Jezusa do bł. Katarzyny Emmerich
2023-03-03
"Szedłem Drogą Kalwaryjską i mimo tylu trudów doszedłem. Nie pojmujesz tego dziecko, co to znaczy samotność, opuszczenie przez tyle dusz i jak bardzo potrzebuję wszelkich rodzajów i przejawów waszej miłości i czułości. Czy serce twoje może być zamknięte na widok Moich otwartych Ran? Czy nie wierzysz, że dzieje się coś w niebie i na ziemi, gdy Mnie skrwawionego ofiarujesz z sobą Ojcu? Na cóż służyłyby Moje boleści? A ty jak korzystasz z dobroci Ojca? Każda modlitwa ma swój odzew, którego ty nie słyszysz..."
> więcej
Gorzkie Żale
2023-02-26
Gorzkie Żale to popularne w Polsce nabożeństwo wielkopostne, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pochodzi ono z początków XVIII w. - po raz pierwszy odprawiono je w 1707 r. Jego tekst zachował oryginalne, staropolskie brzmienie. Struktura tego nabożeństwa opiera się na strukturze dawnej Jutrzni. W roku 2007 obchodzony był jubileusz 300 lecia powstania tego nabożeństwa.
> więcej
Via Crucis - Droga Krzyżowa
2023-02-24
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Mszału Rzymskiego wydanego w 1931. Zawiera tradycyjne rozważania oraz łacińską wersję. Papieże przywiązali do tego nabożeństwa takie same odpusty, jakie zdobywają ci, co obchodzą drogę krzyżową w Jerozolimie. Aby je otrzymać, potrzeba: 1. Przechodzić od stacji do stacji, chyba że dla wielkiego tłoku tego uczynić nie można. 2. Wedle możliwości rozmyślać nad męką Zbawiciela. Obrazy 14 Tajemnic są bardzo użyteczne, ale nie konieczne. Wystarczają, a zarazem są niezbędne, drewniane krzyżyki, oznaczające 14 stacji...
> więcej
Pieśń "Bądź mi litościw" w tłumaczeniu Franciszka Karpińskiego
2023-02-23
Odwróć twarz Twoję od przestępstwa mego I wszystkie moje pomaż nieprawości; Stwórz serce czyste warte Boga swego, A ducha prawdy wlej w moje wnętrzności. Nie oddalaj mię od ojcowskiej twarzy, Nie chciej mi bronić Twojego natchnienia. Wróć radość, którą niewinność nas darzy, I racz mię w duchu utwierdzić rządzenia.
> więcej
Środa Popielcowa - rozpoczęcie Wielkiego Postu
2023-02-22
W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post ścisły (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Nie ma obowiązku uczestniczenia w dzisiejszej Mszy Świętej, mimo to Kościół zachęca do wzięcia w niej udziału.
> więcej
Dlaczego kochamy? - abp Fulton J. Sheen
2023-02-14
Aby kochano się w Niebie, potrzeba trojga - Ojca, Syna i Ducha Świętego. Aby Niebo kochało ziemię, potrzeba trojga - Boga, Człowieka i Maryi, przez którą Bóg stał się Człowiekiem. Aby kochano się w Świętej Rodzinie, potrzeba trojga - Maryi, Józefa i spełnienia ich miłości, Jezusa. Aby kochały się serca, potrzeba trojga - Kochającego, Kochanego i Miłości.
> więcej
Cztery cele Mszy świętej
2023-01-27
Pan Bóg przez nic nie może być z większą czcią uwielbianym, jak przez niepokalaną ofiarę Ołtarza. - św. Wawrzyniec Justynian. Przez jedną Mszę św. odbiera Pan Bóg większą cześć, aniżeli odbiera w niebie od wszystkich Aniołów i Świętych.
> więcej
O prawdziwych przyjaźniach - św. Franciszek Salezy
2023-01-21
W klasztorze dobrze urządzonym wszyscy wspólnie zmierzają do prawdziwej pobożności i dlatego nie potrzeba zawiązywać szczególnych przyjaźni z obawy, aby, szukając w pojedynczych grupach tego, co wszystkim powinno być wspólne, nie przyszło do rozbicia jedności. Żyjący w zakonie nie potrzebują przyjaźni oddzielnych, które są koniecznością dla żyjących wśród świata, aby mogli wspierać się wzajemnie i pomagać sobie wśród tylu niebezpiecznych przejść, jakie ich czekają.
> więcej
Anima Christi (Duszo Chrystusowa)
2023-01-15
Modlitwa ta powstała najprawdopodobniej na początku XIV wieku, a jej autorem jest papież Jan XXII. Św. Ignacy Loyola umieścił modlitwę Anima Christi na początku swoich "Ćwiczeń Duchownych", przyczyniając się do jej znacznego rozpowszechnienia począwszy od XVI wieku.
> więcej
Najświętsze Imię JEZUS
2023-01-02
Kościół zawsze otaczał Najświętsze Imię Jezusa głęboką czcią i wzywał je w swoich modłach. Nabożeństwo to bardzo się ożywiło w wieku XIV dzięki Zakonowi Braci Mniejszych (Franciszkanów). Ze szczególną gorliwością szerzył ten kult święty Bernardyn ze Sieny wraz ze swymi uczniami. Pod wpływem ich kazań całe Włochy i sporo krajów Europy z ogromnym entuzjazmem przyjmowały to nabożeństwo
> więcej

wyświetlono pozycje od 1 do 15 z 17 ilość stron: 2
  [ 1 ]   2     » 
    na koniec » 


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil