22. stycznia A.D. 2017 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
2016-11-29
Nowenna ta trwa od 29 listopada do 7 grudnia. Dodatkiem są rozważania ks. Francisco Fernandeza Carvajala z książki: "Rozmowy z Bogiem".
> więcej
Święto NMP od Cudownego Medalika - Rocznica objawień Matki Najświętszej Katarzynie Labouré
2016-11-27
W roku 1830 siostrze Katarzynie Labouré, nowicjuszce z klasztoru Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy Rue du Bac w Paryżu, ukazała się Najświętsza Maryja Panna. Podczas objawień młoda zakonnica otrzymała polecenie rozpowszechnienia Cudownego Medalika wykonanego według wskazanego przez Maryję wzoru. Niepokalana obiecała, że wszystkie osoby, które będą nosiły na szyi Cudowny Medalik, otrzymają wielkie łaski. Od tego czasu, medalik stał się dla wielu źródłem wielu łask: nawrócenia, uzdrowienia z chorób, ratunku w chwilach zagrożenia życia, ochroną przed działaniami szatana i innymi niebezpieczeństwami...
> więcej
Siła ciszy - wywiad z ks. Robertem kardynałem Sarah
2016-11-14
Publikujemy tłumaczenie wywiadu, który ukazał się w październiku 2016 r. w numerze francuskiej gazety La Nef. Wywiad został przeprowadzony przy okazji publikacji nowej książki kardynała pt. „La Force du silence” (Siła ciszy: przeciwko dyktaturze hałasu).
> więcej
Niepokalanów: Modlitwa za masonów i żydów
2016-11-13
W październiku w Teresinie-Niepokalanowie rozpoczęto całonocne czuwania modlitewne za masonów, żydów i o nawrócenie wszystkich za pośrednictwem Niepokalanej. Czuwania odbywają się z 16. na 17. dzień miesiąca w nawiązaniu do dnia założenia Militia Immaculatae w Rzymie w 1917 r., 16 października wieczorem.
> więcej
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
2016-11-10
Czwartek 10 listopada to pierwszy dzień nowenny przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach.
> więcej
Komentarz do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana
2016-11-10
Myśl o potrzebie aktu intronizacyjnego została zapoczątkowana w związku z wszczęciem w archidiecezji krakowskiej w 1996 roku procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Rozalii Celakówny, krakowskiej pielęgniarki i mistyczki, zmarłej w czasie II wojny światowej. Wówczas światło dzienne ujrzały jej zapiski i można było poznać treść udzielonych jej objawień prywatnych, w których Jezus domaga się m.in. aktu intronizacyjnego od narodu polskiego.
> więcej
Bp Atanazy Schneider o pieśni Witaj pokarmie
2016-11-04
Melodia [Witaj pokarmie] jest przykładem tego, że również dziś można komponować muzykę sakralną, która jest godna świętości i czci kultu Bożego - powiedział bp Atanazy Schneider
> więcej
Objawienia dusz czyśćcowych Marii Simmy
2016-11-04
Możliwość obcowania z duszami czyśćcowymi była charyzmatem Marii Simmy. Przez cały czas była ona pod duchowym przewodnictwem i opieką Kościoła. Proboszcz Alfons Matt był w latach 1938-1976 jej spowiednikiem i duszpasterzem; był przekonany o autentyczności objawień i informował na bieżąco o jej charyzmacie biskupów Feldkirch Brunona Fechnera i dr. Klausa Klinga.
> więcej
Tradiclaromontana 2016 – pielgrzymka wiernych tradycji łacińskiej na Jasną Górę
2016-11-03
Kończą się zapisy na ogólnopolską pielgrzymkę wiernych tradycji łacińskiej na Jasną Górę. W dniach 18-19 listopada A.D.2016, wierni z całego kraju jak co roku będą dziękować za otrzymane łaski i prosić o opiekę Królową Polski u stóp Jej Tronu na Jasnej Górze. Msze Święte w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego celebrowane będą w kaplicy przed Cudownym Obrazem oraz w Bazylice Jasnogórskiej. Ponadto w programie pielgrzymki przewidziano tradycyjne nabożeństwa i konferencje duchowe, a także spotkanie formacyjne pielgrzymów.
> więcej
Dzień Zaduszny. Dies irae - sekwencja z Mszy św. za zmarłych
2016-11-02
"Dzień gniewu (Dies irae)" to napisana na przełomie XII i XIII w. przez Tomasza z Celano sekwencja, która od czasu reformy św. Piusa V śpiewana była w liturgii Kościoła w mszach żałobnych. W nowym rycie, wprowadzonym przez Pawła VI po II Soborze Watykańskim, nie jest już powszechnie używana.
> więcej
Abp Fulton J. Sheen: Niekanonizowani święci
2016-11-01
Do świętości prowadzi tylko jedna droga na skróty – ta, którą wybrała Maryja w Nazarecie, którą wybrali nasz Pan w Getsemani oraz dobry łotr na krzyżu: zawierzenie Bogu.
> więcej
1 listopada: Uroczystość Wszystkich Świętych
2016-11-01
Wspomnienie wszystkich świętych ma źródło w kulcie męczenników. W rocznicę śmierci, która dla chrześcijan jest dniem narodzin dla nieba, odprawiano na grobach męczenników Eucharystię i czytano opisy męczeństwa. Pamięć o tych, którzy krwią potwierdzili swoją wiarę, była w pierwszych gminach chrześcijańskich pieczołowicie przechowywana.
> więcej
Litaniae Sanctorum - Litania do Wszystkich Świętych
2016-11-01
Prosimy Cię, abyś nam okazał miłosierdzie, wysłuchaj nas, Panie. Prosimy Cię, abyś dał nam pragnienie nieba, wysłuchaj nas, Panie. Prosimy Cię, abyś uchronił nas, braci, krewnych i dobrodziejów od wiekuistego potępienia, wysłuchaj nas, Panie. Prosimy Cię, abyś dał wszystkim wiernym zmarłym wieczny odpoczynek, wysłuchaj nas, Panie...
> więcej
Odpusty dla dusz w czyśćcu cierpiących w dniach 1-8 listopada
2016-10-31
Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest odpustem zupełnym...
> więcej
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
2016-10-30
W sobotę 19 listopada o godz. 10.00 w Krakowie-Łagiewnikach rozpocznie się uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Jej kulminacyjnym punktem będzie liturgia Mszy św. o godz. 12.00. Jubileuszowy Akt będzie proklamowany przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.
> więcej

wyświetlono pozycje od 16 do 30 z 31 ilość stron: 3
 «    1   [ 2 ]   3     » 
« na początek       na koniec » 


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Peter Kwasniewski
Kryzys i odrodzenie. Tradycyjna liturgia łacińska a odnowa Kościoła
Kryzys i odrodzenie
Tradycyjna liturgia
łacińska a
odnowa Kościoła

Nabożeństwo Trzech
Zdrowaś Maryjo
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
z opisem jego rozwoju
skuteczności i doznanych
łask

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil