26. maja A.D. 2020 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

O. Augustyn Pelanowski
Testament duchowy
Testament duchowy
Gdy noc staje się
jaśniejsza niż dzień


Nagrania rekolekcji wielkopostnych z Białegostoku (część II)
2020-03-21
Prezentujemy nagrania kolejnych konferencji z rekolekcji wielkopostnych w Duszpasterstwie Tradycji Katolickiej w Białymstoku.
> więcej
Nagrania rekolekcji wielkopostnych w dn. 14-17 marca
2020-03-18
Od soboty w Duszpasterstwie Tradycji Katolickiej w Białymstoku trwają rekolekcje wielkopostne o. Wawrzyńca Waszkiewicza. Są one nagrywane i z około jednodniowym opóźnieniem publikowane w internecie.
> więcej
Komunia święta na rękę w czasie epidemii
2020-03-16
W zakrystiach znajdują się umywalki, gdzie kapłani przed Mszą świętą myją ręce. Wierni nie mają takiej możliwości. Czy zatem Komunia św. na rękę jest rozwiązaniem w czasie epidemii? Wielokrotnie w historii Kościoła zakazywano takiego udzielania Komunii. Powód zawsze był ten sam: rozpowszechniające się nadużycia wynikające z tej praktyki, jak również zapobieganie ewentualnym świętokradztwom. Poznajcie zdanie Matki Teresy z Kalkuty i biskupów na temat Komunii świętej na rękę. Materiał zebrał i opracował Wojciech Cejrowski.
> więcej
Tyniec.tv - transmisja na żywo z opactwa benedyktynów
2020-03-15
Dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w Najświętszej Ofierze Mszy świętej polecamy stronę Tyniec.tv. Są tam prowadzone transmisje z obrzędów liturgicznych w Opactwie Tynieckim: Mszy świętych w zwyczajnej formie rytu rzymskiego, jutrzni, nieszporów i innych modlitw.
> więcej
Komunia duchowa
2020-03-15
Kiedy ci w trudnych i zawiłych okolicznościach potrzeba siły i męstwa do podołania ciężkim zadaniom, przeciw którym buntuje się twe wrodzone lenistwo lub zwykła małoduszność, to szukaj tej siły ducha w komunii duchowej, jak jej szukali święci, idąc na męki i na śmierć męczeńską.
> więcej
Transmisje z Mszy świętych z rekolekcjami
2020-03-14
W internecie są transmitowane na żywo Msze święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej w Białymstoku. Od dzisiaj do 20 marca trwają tam rekolekcje wielkopostne prowadzone przez o. Wawrzyńca Waszkiewicza.
> więcej
Pieśń "Bądź mi litościw" w tłumaczeniu Franciszka Karpińskiego
2020-03-12
Odwróć twarz Twoję od przestępstwa mego I wszystkie moje pomaż nieprawości; Stwórz serce czyste warte Boga swego, A ducha prawdy wlej w moje wnętrzności. Nie oddalaj mię od ojcowskiej twarzy, Nie chciej mi bronić Twojego natchnienia. Wróć radość, którą niewinność nas darzy, I racz mię w duchu utwierdzić rządzenia.
> więcej
Św. Jan Paweł II: Bez Boga Krzyż nas przygniata
2020-03-07
Krzyż jest wpisany w życie człowieka. Kto próbuje usunąć go ze swojego życia, nie zna prawdy ludzkiej kondycji. Tak jest! Jesteśmy stworzeni do życia, ale nie możemy usunąć z naszej indywidualnej historii cierpienia i trudnych doświadczeń. Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój, jak to ukazują liczne piękne świadectwa młodych chrześcijan. Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie.
> więcej
Środa Popielcowa
2020-02-26
W dniu dzisiejszym obowiązuje wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post ścisły (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia. Nie ma obowiązku uczestniczenia w dzisiejszej Mszy Świętej, mimo to Kościół zachęca do wzięcia w niej udziału.
> więcej

wyświetlono pozycje od 16 do 24 z 24 ilość stron: 2
 «    1   [ 2 ]   
« na początek     


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Nabożeństwo Trzech
Zdrowaś Maryjo
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
z opisem jego rozwoju
skuteczności i doznanych
łask

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil