22. czerwca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    Wszystko, co nie zostało uczynione dla Boga i z Bogiem, jest puste

2022-11-08

Elżbieta od Trójcy PrzenajświętszejNiemal rówieśniczka świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej przeżyła głębokie doświadczenie obecności Boga, które doprowadziła do zdumiewającej dojrzałości podczas kilku lat przeżytych w Karmelu. Jej życie na ziemi było bardzo krótkie, ale niezwykle owocne. Dzieła, które po sobie zostawiła, notatki i listy są świadectwem wielu łask Bożych jakie otrzymała dla własnego rozwoju duchowego i pożytku innych. Głęboka mądrość i piękno jej nauczania sprawiły, że wielu chrześcijan uznało ją za swoją przewodniczkę.

 

 

Ostatni list bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej do przyjaciółki, pani de Bobet, który nazywa "testamentem swojej duszy":

"Droga Antonino, w świetle wieczności dusza widzi rzeczy w ich prawdzie. Och, jakże to wszystko, co nie zostało uczynione dla Boga i z Bogiem, jest puste! Proszę cię o to, och, znacz wszystko pieczęcią miłości! Istnieje tylko to, co trwa. Jakże życie jest czymś poważnym. Każda minuta została nam dana, abyśmy coraz bardziej "wkorzeniali się" w Boga, według wyrażenia świętego Pawła, aby podobieństwo do naszego Boskiego Wzoru było bardziej rzucające się w oczy, a zjednoczenie ściślejsze. Ale aby zrealizować ten plan, który jest planem samego Boga, oto sekret: zapominać o sobie, pozostawać na uboczu, nie zwracać uwagi na siebie, patrzeć na Mistrza, patrzeć tylko na Niego, przyjmować zarówno radość jak i boleść, tak jakby bezpośrednio pochodziły z Jego miłości. To zasadza duszę na wysokościach tak bardzo spokojnych!"

 

Fragment pochodzi z: Sergiusz Niziński OCD (red.) Ku Bogu obecnemu w duszy - bł. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej. Seria: Biblioteka Zeszytów Karmelitańskich nr 7
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil