26. maja A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Polski

Jasnogórska relacja z 6. Pielgrzymki Tradycji Katolickiej

2009-10-25

www.jasnagora.com :
 
Do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej  przyjechali kapłani oraz wierni świeccy przywiązani do Mszy św. celebrowanej w rycie trydenckim.

„Od czasu kiedy papież Benedykt XVI wydał motu proprio ‘Summorum Pontificum’ liczba osób pragnących uczestniczyć w tej liturgii nieustannie się zwiększa. Dlatego ta pielgrzymka jest odpowiedzią na duchową potrzebę tych, którzy w niej uczestniczą” – podkreśla ks. Wojciech Grygiel (posłuchaj wywiadu) z Bractwa Kapłańskiego św. Piotra, duszpasterz środowiska wiernych uczęszczających na liturgię w rycie trydenckim w Krakowie, który jest inicjatorem i koordynatorem spotkania.

„Mnie się wydaje, że dziś ludzie generalnie poszukują sacrum, poszukują doświadczenia misterium, i w tej liturgii to odnajdują – tłumaczy ks. Wojciech Grygiel - Wydaje mi się, że jest to też odpowiedź na szum medialny czasów współczesnych, kiedy stopień tego hałasu jest na tyle duży, że człowiek podświadomie szuka ciszy, szuka takiego momentu, żeby widział, że ta liturgia wprowadza go w rzeczywistość nadprzyrodzoną. Bogata ceremonia, bogaty rytuał wprowadza człowieka w tę atmosferę przeżywania, która jednocześnie staje się przestrzenią łaski”.

„Ta liturgia była przez całe stulecia odprawiana tu, przed tym Obrazem, więc dla tej Kaplicy to nic nowego – mówi ks. Wojciech Grygiel - Warto raz na jakiś czas pokazać, czym to sanktuarium żyło przez stulecia. To była Msza o. Kordeckiego, późniejszych wielkich świętych, którzy tu przybywali. Wiem też, że przybywają inni księża, którzy tu proszą ojców paulinów o celebrę, a ci chętnie się zgadzają. I chwała Panu!”.

Relacja Biura Prasowego Jasnej Góry  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil