15. maja A.D. 2021 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

O. Augustyn Pelanowski
Testament duchowy
Testament duchowy
Gdy noc staje się
jaśniejsza niż dzień


ze Świata

Abp Ranjith: Kto nie słucha Papieża jest narzędziem w ręku diabła

2007-10-12

Abp Malcolm Ranjith 
Arcybiskup Albert Malcolm Ranjith, sekretarz Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, podczas jubileuszowego spotkania Holenderskiego Stowarzyszenia Liturgii Łacińskiej w ’s-Hertogenbosch dnia 6 października 2007, powiedział w trakcie wykładu zatytułowanego „Wiara, posłuszeństwo i teologia”, następujące słowa:
 
„Motu proprio Summorum Pontificum na temat tradycyjnej liturgii łacińskiej z 7 lipca 2007 r. jest owocem głębokiej refleksji naszego Papieża na temat posłannictwa Kościoła. To nie należy do nas, którzy nosimy kościelne fiolety i purpurę, aby poddawać to w wątpliwość, być nieposłusznym i unieważniać motu proprio przez nasze własne, drobne przepisy. Nawet jeżeli są uchwalane przez konferencję biskupów. Nawet biskupi nie mają takiego prawa. To co mówi Ojciec Święty, musi być przestrzegane w Kościele. Jeżeli nie będziemy trzymać się tej zasady, pozwolimy abyśmy byli używani jako narzędzie diabła i nikogo innego. To doprowadzi do niezgody w Kościele i spowolni jego misję. Nie mamy czasu do stracenia. W przeciwnym razie będziemy zachowywać się jak cesarz Neron, który grał sobie na lutni podczas gdy Rzym pochłaniał pożar. Kościoły pustoszeją, nie ma powołań, seminaria są puste. Księża stają się coraz starsi, a młodych kapłanów jest zbyt mało.”
 

Źródło: Fr. John Zuhlsdorf blog dzięki uprzejmości naszej Czytelniczki z Kanady  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Nabożeństwo Trzech
Zdrowaś Maryjo
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
z opisem jego rozwoju
skuteczności i doznanych
łask

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil