27. listopada A.D. 2022 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - Wytrwanie w łasce uświęcającej

2021-08-27

Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo należy do jednych z najskuteczniejszych i najstarszych w Kościele. Praktykującym je Najświętsza Panna obiecała wytrwanie w stanie łaski uświęcającej aż do śmierci.

Trzy Zdrowaś Maryjo odmawia się rano i wieczorem. Przy każdym Zdrowaś należy myśleć o jednej z Trzech Osób Boskich i dziękować za potęgę jaką Matka Boża otrzymała od Boga Ojca, mądrość od Syna Bożego i miłosierdzie od Ducha Świętego.

Po trzech Zdrowaś Maryjo należy odmówić z całą gorącością ducha i z żywym pragnieniem, by prośba nasza była wysłuchana, krótki akt strzelisty: „O Maryjo, moja dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.

"Niechże spowiednik bardzo się stara zachęcać do nabożeństwa do Matki Bożej, szczególnie dzieci i niech je nakłania do odmawiania na co dzień Różańca i Trzech Zdrowaś Maryja rano i wieczór." - pisał św. Alfons Liguori.

Odmawianie Trzech Zdrowaś Maryjo było wpajane przez św. Jana Bosco dzieciom i młodzieży po wszystkich zakładach salezjańskich i to głównie celem wyproszenia czystości i wytrwania do końca.

Jedno z wielu opisanych świadectw: Pewna zrozpaczona osoba była bliska odebrania sobie życia. Nagle przypomina sobie, że polecono jej odmawiać co dzień Trzy Zdrowaś Maryja. Zaczęła je też odtąd stale odmawiać i natychmiast odzyskała spokój wewnętrzny i zaniechała zamiaru odebrania sobie życia.

Św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej ze Zgromadzenia Pasjonistów odmawiał te Trzy Zdrowaś Maryjo ciągle w rozmaitych intencjach. Ilekroć pragnął jakąś łaskę otrzymać z rąk Królowej Nieba, odmawiał w tym celu trzy Pozdrowienia Anielskie i zawsze był wysłuchany.

 Szeroki opis, historię, świadectwa oraz nowennę Trzech Zdrowaś Maryjo zawiera broszurka "Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo" - na podstawie wydania: Siostry Wizytki, Kraków 1939r.


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil