01. czerwca A.D. 2020 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Prezent dla rodziny
Rytuał Rodzinny
Rytuał rodzinny
"

LISTA BESTSELERÓW
KSIĘGARNI SANCTUS
 

------------------------------

Reklama

Soczewki kontaktowe
Soczewki taniej niż w salonach optycznych nawet o 50%. Sprawdź!
Soczewkomania.pl


Wiadomości


Historia udzielania Komunii świętej na rękę
2020-05-31
Wielokrotnie w historii Kościoła zakazywano udzielania Komunii na rękę, powód zawsze był ten sam: rozpowszechniające się nadużycia wynikające z tej praktyki, jak również zapobieganie świętokradztwom.
> więcej
Wielka Nowenna Pompejańska 13 maja - 5 lipca - zaproszenie
2020-05-11
Ks. Sławomir Kostrzewa zaprasza do przyłączenia się do ogólnoświatowej Wielkiej Nowenny Pompejańskiej w intencji: "O nawrócenie grzeszników, z których ja jestem największy". Modlitwa rozpocznie się 13 maja i potrwa do 5 lipca. Inicjatywie błogosławi ks. bp Andrzej Siemieniewski.
> więcej
Święto Miłosierdzia w Dzienniczku św. Faustyny
2020-04-16
Zbliżające się Święto Miłosierdzia Bożego było pragnieniem Pana Jezusa powierzonym św. Faustynie Kowalskiej: "Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosier­dzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (...)
> więcej
Victimae Paschali Laudes - Sekwencja Wielkanocna
2020-04-12
Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary składają jej wierni uwielbień swych dary. Odkupił swe owce Baranek bez skazy, pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy. Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy, choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy!
> więcej
Wielki Piątek - męka i śmierć Naszego Pana Jezusa Chrystusa
2020-04-10
W rocznicę krwawej ofiary Chrystusa na krzyżu Kościół wstrzymuje się od odprawiania ofiary bezkrwawej. W porze popołudniowej, w tych godzinach, w których dokonała się ofiara kalwaryjska, odprawia się specjalne nabożeństwo, którego forma sięga starożytności chrześcijańskiej.
> więcej
Aplikacja na smartfon pomagająca w Duchowej Adopcji
2020-03-31
Aplikacja „Adoptuj życie” powstała, aby pomóc w wytrwaniu w dziewięciomiesięcznej modlitwie za nienarodzone dziecko. Instalacja programu w smartfonie jest bezpłatna. Można to zrobić w każdym dniu po rozpoczęciu modlitwy wpisując do aplikacji datę podjęcia przyrzeczenia.
> więcej
Arcybiskup o Komunii Św. “na rękę” i krytyka duchownych
2020-03-21
"Kapłani, mówią żeby Pana Jezusa przyjmować na rękę. To jest totalna głupota tego biednego księdza, który nic nie wie z historii Kościoła.(...)" Filmik to fragmenty prawie godzinnego wywiadu udzielonego kilka dni temu przez arcybiskupa Jana Pawła Lengę.
> więcej
Nagrania rekolekcji wielkopostnych z Białegostoku (część II)
2020-03-21
Prezentujemy nagrania kolejnych konferencji z rekolekcji wielkopostnych w Duszpasterstwie Tradycji Katolickiej w Białymstoku.
> więcej
Nagrania rekolekcji wielkopostnych w dn. 14-17 marca
2020-03-18
Od soboty w Duszpasterstwie Tradycji Katolickiej w Białymstoku trwają rekolekcje wielkopostne o. Wawrzyńca Waszkiewicza. Są one nagrywane i z około jednodniowym opóźnieniem publikowane w internecie.
> więcej
Komunia święta na rękę w czasie epidemii
2020-03-16
W zakrystiach znajdują się umywalki, gdzie kapłani przed Mszą świętą myją ręce. Wierni nie mają takiej możliwości. Czy zatem Komunia św. na rękę jest rozwiązaniem w czasie epidemii? Wielokrotnie w historii Kościoła zakazywano takiego udzielania Komunii. Powód zawsze był ten sam: rozpowszechniające się nadużycia wynikające z tej praktyki, jak również zapobieganie ewentualnym świętokradztwom. Poznajcie zdanie Matki Teresy z Kalkuty i biskupów na temat Komunii świętej na rękę. Materiał zebrał i opracował Wojciech Cejrowski.
> więcej
Tyniec.tv - transmisja na żywo z opactwa benedyktynów
2020-03-15
Dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w Najświętszej Ofierze Mszy świętej polecamy stronę Tyniec.tv. Są tam prowadzone transmisje z obrzędów liturgicznych w Opactwie Tynieckim: Mszy świętych w zwyczajnej formie rytu rzymskiego, jutrzni, nieszporów i innych modlitw.
> więcej
Komunia duchowa
2020-03-15
Kiedy ci w trudnych i zawiłych okolicznościach potrzeba siły i męstwa do podołania ciężkim zadaniom, przeciw którym buntuje się twe wrodzone lenistwo lub zwykła małoduszność, to szukaj tej siły ducha w komunii duchowej, jak jej szukali święci, idąc na męki i na śmierć męczeńską.
> więcej
Transmisje z Mszy świętych z rekolekcjami
2020-03-14
W internecie są transmitowane na żywo Msze święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej w Białymstoku. Od dzisiaj do 20 marca trwają tam rekolekcje wielkopostne prowadzone przez o. Wawrzyńca Waszkiewicza.
> więcej
Pieśń "Bądź mi litościw" w tłumaczeniu Franciszka Karpińskiego
2020-03-12
Odwróć twarz Twoję od przestępstwa mego I wszystkie moje pomaż nieprawości; Stwórz serce czyste warte Boga swego, A ducha prawdy wlej w moje wnętrzności. Nie oddalaj mię od ojcowskiej twarzy, Nie chciej mi bronić Twojego natchnienia. Wróć radość, którą niewinność nas darzy, I racz mię w duchu utwierdzić rządzenia.
> więcej
Św. Jan Paweł II: Bez Boga Krzyż nas przygniata
2020-03-07
Krzyż jest wpisany w życie człowieka. Kto próbuje usunąć go ze swojego życia, nie zna prawdy ludzkiej kondycji. Tak jest! Jesteśmy stworzeni do życia, ale nie możemy usunąć z naszej indywidualnej historii cierpienia i trudnych doświadczeń. Jeżeli Krzyż zostaje przyjęty, przynosi zbawienie i pokój, jak to ukazują liczne piękne świadectwa młodych chrześcijan. Bez Boga Krzyż nas przygniata; z Bogiem daje nam odkupienie i zbawienie.
> więcej

 mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Mszał Rzymski 1963
Mszalik codzienny
Mszalik codzienny

bł. Anna Katarzyna Emmerich
Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza
Żywot i Bolesna Męka
Pana naszego
Jezusa Chrystusa

 > MOTU PROPRIO
      Summorum Pontificum
 > LIST BENEDYKTA XVI
 > Adhortacja o Eucharystii
 > STOP Komunii św. na rękę
 > Msze trydenckie w Polsce
 > Msza trydencka w Wałbrzychu
 > Missa VIII -dla organistów
 > Katecheza o Mszy Świętej

św. Ludwik Maria
Grignion de Monfort
Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP
Traktat o prawdziwym
nabożeństwie do
Najświętszej Maryi Panny

abp Fulton Sheen
abp Fulton Sheen - Warto żyć!

Warto żyć!

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil