21. kwietnia A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Watykanu

Relacja i fotografie z papieskich celebracji na progu Nowego Roku

2008-01-02

I Nieszpory i Te DeumOjciec Święty Benedykt XVI poprzez kolejne ceremonie liturgiczne pokazuje wszystkim biskupom i kapłanom z jakich wzorców należy czerpać celebrując Mszę Świętą czy inne nabożeństwa, jak np. nieszpory, czy adorację Najświętszego Sakramentu. Ponieważ "obraz jest wart tysiąca słów" Papież w formie obrazowej ukazuje nam co rozumie przez "ciągłość" tradycji Kościoła i na czym ma polegać "piękno" o którym pisał w adhortacji Sacramentum Caritatis:
"Piękno nie jest więc jedynie czynnikiem dekoracyjnym liturgii; ono jest jej elementem konstytutywnym, gdyż jest atrybutem samego Boga i Jego Objawienia. Wszystko to winno sprawić, byśmy byli świadomi, jaką należy zachować uwagę, by liturgia jaśniała zgodnie z jej właściwą naturą." 
 
31 grudnia Ojciec Święty odprawił  w bazylice watykańskiej pierwsze nieszpory uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Na zakończenie zostało odśpiewane uroczyste „Te Deum” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  
Adoracja
 
Nieszpory
 
Benedykt XVI
 
Na powyższych fotografiach możemy podziwiać Benedykta XVI w przepięknej, tradycyjnej kapie błogosławionego Jana XXIII.
 
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Ojciec Święty odprawił w Bazylice św. Piotra uroczystą Mszę Świętą.
Podczas homilii Papież powiedział: „W tym roku w orędziu na dzisiejszy Światowy Dzień Pokoju chciałem naświetlić ścisły związek, jaki istnieje między rodziną a budowaniem pokoju na świecie. Naturalna rodzina, oparta na małżeństwie między mężczyzną i kobietą, jest «kolebką życia i miłości», «pierwszą i niezastąpioną wychowawczynią do życia w pokoju». Właśnie dlatego jest «główną szkołą pokoju», a «negowanie czy choćby tylko ograniczanie praw rodziny zakrywa prawdę o człowieku i przez to zagraża samym podstawom pokoju». Ponieważ zaś ludzkość jest «wielką rodziną», jeśli chce ona żyć w pokoju, musi inspirować się wartościami, na jakich opiera się i ma za podstawę wspólnota rodzinna”.
Po zakończeniu Mszy Świętej odśpiewano antyfonę Alma Redemptoris Mater - Święta Odkupiciela Matko.  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil