21. lipca A.D. 2019 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

abp Fulton Sheen
abp Fulton Sheen Droga Krzyżowa
Droga Krzyżowa


z Polski

Abp Guido Pozzo z Watykanu gościem specjalnym warsztatów Ars Celebrandi w Licheniu

2018-07-15

W tym roku warsztaty liturgiczne „Ars Celebrandi” w Licheniu odwiedzi gość wyjątkowy: Jego Ekscelencja arcybiskup Guido Pozzo, sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei. Papieska Komisja Ecclesia Dei jest instytucją Stolicy Apostolskiej, zajmującą się opieką nad katolikami przywiązanymi do klasycznej formy rytu rzymskiego i innych tradycyjnych łacińskich obrządków liturgicznych. W dniu 18 lipca br. o godz. 9.30 odbędzie się prelekcja oraz spotkanie z Księdzem Arcybiskupem (sala konferencyjna domu pielgrzyma „Arka”), o godz. 13.40 abp Guido Pozzo odprawi Mszę św. pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w bazylice Matki Bożej Licheńskiej, a o godz. 18.30 będzie przewodniczył nieszporom pontyfikalnym w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, także na terenie licheńskiego sanktuarium.

Z arcybiskupem Guido Pozzo przyjedzie do Lichenia dominikanin o. Vincenzo Nuara, również pracownik Papieskiej Komisji Ecclesia Dei. W dniu 17 lipca o godz. 17.00 (w tym dniu w kalendarzu rytu dominikańskiego przypada wspomnienie liturgiczne bł. Czesława, towarzysza św. Jacka Odrowąża, założyciela klasztorów dominikańskich w Pradze i Wrocławiu, patrona i obrońcy miasta Wrocławia) ojciec Nuara odprawi w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Licheniu Mszę św. solenną w rycie dominikańskim. Ryt dominikański jest autonomicznym łacińskim rytem liturgicznym, oficjalnie obowiązującym w zakonie dominikańskim od połowy XIII wieku do 1969 roku.

W poprzednich latach gośćmi specjalnymi warsztatów „Ars Celebrandi” byli już m.in. bp Athanasius Schneider oraz bp Wiesław Mering. Setki pięknych zdjęć z poprzednich edycji warsztatów są dostępne na stronie arscelebrandi.pl w dziale Galeria. Zachęcamy też do zapoznania się z krótką relacją filmową z trzeciej edycji warsztatów, ilustrowaną słowami bp. Wiesława Meringa skierowanymi do organizatorów i uczestników „Ars Celebrandi”.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem media@arscelebrandi.pl lub numerem telefonu 604 721 465.
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Nabożeństwo Trzech
Zdrowaś Maryjo
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
z opisem jego rozwoju
skuteczności i doznanych
łask

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil