25. czerwca A.D. 2018 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Polski

Kardynał Robert Sarah w Niepokalanowie

2017-07-09

Ojcowie Franciszkanie wraz z Fundacją Maximilianum pragną bardzo serdecznie zaprosić na spotkanie z Jego Eminencją księdzem kardynałem Robertem Sarahem.

W dniu 25 lipca (wtorek) o godz. 18.00 Jego Eminencja odprawi Mszę świętą w Bazylice Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie. Po liturgii (i zwyczajowym poświęceniu pojazdów), w sali św. Bonawentury na tyłach bazyliki odbędzie się spotkanie otwarte z Księdzem Kardynałem.

Ksiądz Kardynał Robert Sarah jest Prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Prezentuje jednoznaczną postawę w obronie małżeństwa i rodziny oraz odmawia udzielania Komunii św. osobom, które żyją w związkach pozamałżeńskich. Zdecydowanie krytykuje instytucjonalizację związków jednopłciowych i silnie sprzeciwia się wszelkim postulatom środowisk LGBT. Jego Eminencja nawołuje także do powrotu do odprawiania Mszy świętej ad orientem, tj. aby kapłan i wierni byli zwróceni w tym samym kierunku, jak ma to miejsce we Mszy św. w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego. Ponadto, zachęca katolików do przyjmowania Komunii św. na klęcząco.


Za: Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

ks. Piotr Glas
Dzisiaj trzeba wybrać
Dzisiaj trzeba
wybrać

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil