24. maja A.D. 2018 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Watykanu

90-te urodziny Benedykta XVI

2017-04-15

W niedzielę wielkanocną przypadają 90-te urodziny Papieża Seniora. Benedykt XVI będzie je przeżywał w obecności swego starszego brata Georga i jest to dla niego najważniejszy prezent – przyznał jego osobisty sekretarz abp Georg Gänswein. W poniedziałek przewidziane są niewielkie uroczystości w stylu bawarskim, na miarę sił 90-letniego człowieka.

Abp Gänswein, sekretarz, zapewnia, że Benedykt XVI jest w dobrym humorze, w pełni świadomy, choć pod względem fizycznym jest coraz słabszy. Codziennie czytuje jednak cztery dzienniki oraz przegląd prasy, przygotowany przez watykański sekretariat stanu. Jego ulubioną lekturą są ojcowie Kościoła, a zatem jego wielcy mistrzowie z czasów, kiedy wykładał teologię. Zagląda też do najnowszych publikacji teologicznych.

Papieski sekretarz po raz kolejny potwierdził, że Benedykt XVI nigdy nie żałował swej rezygnacji. „Ma on zdumiewający pokój ducha, który powala zrozumieć, że w swym sumieniu ma pewność, co do podjętej przed Bogiem decyzji” – powiedział abp Gänswein. Zapewnił też, że Benedykt XVI nie działał pod wpływem żadnych presji. Gdyby je na niego wywierano, na pewno by im nie uległ.

Papieski sekretarz stwierdził ponadto, że Benedykt XVI nie komentuje w żaden sposób pontyfikatu swego następcy. Jest w pełni świadomy debat, jakie toczą się we współczesnym Kościele, choćby na temat Amoris laetitia, i wie, że jest przeciwstawiany Papieżowi Franciszkowi. To go jednak nie sprowokuje do zabrania głosu. Postanowił, że będzie milczeć i jest wierny temu postanowieniu – powiedział sekretarz osobisty Papieża Seniora w wywiadzie dla dziennika La Repubblica.

Brat Papieża Seniora 93-letni Georg Ratzinger prawie kompletnie stracił wzrok i porusza się na wózku inwalidzkim. W rozmowie z Passauer Neue Presse powiedział, że nie zabiera ze sobą prezentu urodzinowego dla brata, ponieważ największym prezentem w tym wieku jest to, że mogą oni znów chwilę pobyć razem. W długim wywiadzie ks. Georg Ratzinger wielokrotnie podkreślał silną więź, jaka łączy braci Ratzingerów. Fundamentem, na którym zbudowali oni swoje życie, była stabilna i kochająca się rodzina, o czym brat Papieża z Bawarii często wspominał. Teraz, w tak podeszłym wieku, ks. Georg Ratzinger robiąc bilans swojego życia pokłada nadzieję w Bogu miłosiernym.

Benedykt XVI - odwiedziny Franciszka

W środę po południu papież Franciszek złożył wizytę Benedyktowi XVI w jego watykańskiej rezydencji Mater Ecclesiae. Ojciec Święty złożył mu życzenia z okazji świąt wielkanocnych oraz przypadających w niedzielę 90. urodzin.

Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia A.D. 1927 a 19 kwietnia A.D. 2005 został wybrany papieżem i przyjął imię Benedykt XVI. Dziękujmy Bogu za jego pontyfikat!

Radio Watykańskie
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

ks. Piotr Glas
Dzisiaj trzeba wybrać
Dzisiaj trzeba
wybrać

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil