02. grudnia A.D. 2023 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Polski

Jest zgoda na polski, tradycyjny instytut kapłański

2011-06-29

Z radością informujemy, iż jeden z polskich księży arcybiskupów, po wstępnych rozmowach, wyraził zgodę na powstanie w swojej archidiecezji polskiego, tradycyjnego instytutu kapłańskiego, który będzie kultywował klasyczną liturgię łacińską oraz tradycyjną, polską pobożność i duchowość katolicką.
 
Jeśli Bóg pozwoli i znajdą się kapłani, którzy włączą się w to dzieło, to wkrótce powstanie w Polsce Instytut Kapłański, którego podstawowym celem wewnętrznym będzie wynagrodzenie i przebłaganie Boga za wszelkie zniewagi i przejawy profanacji Najświętszego Sakramentu: za świętokradzkie Komunie Święte, za brak wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, za brak poszanowania, za niewiarę wielu katolików, za grzechy kapłanów, za niegodnie sprawowane Msze święte.
 
Księżą Instytutu będą celebrować liturgię rzymską przede wszystkim w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, jako własnej dla Instytutu oraz w uzasadnionych przypadkach, w zwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zadaniem kapłanów będzie posługa duszpasterska i opieka nad grupami i wspólnotami związanymi z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego według Mszału bł. Jana  XXIII.
 
Kapłanów i kleryków rozważających przystąpienie do tradycyjnego Instytutu prosimy o przesłanie informacji zawierającej: imię i nazwisko, diecezja/zakon, rocznik święceń i numer telefonu na adres e-mail:

 
Można też telefonować na nr 426869566 (w godzinach wieczornych)  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil