14. kwietnia A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Polski

Łodziane dziękują za pierwszy rok regularnej celebracji Mszy trydenckiej

2009-02-01

Minął rok, kiedy 27 stycznia A.D. 2008 Ojciec Krzysztof Stępowski CSsR, rektor warszawskiego kościoła pw. św. Benona, rozpoczął w Łodzi celebrację Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Od tego wydarzenia wiele się w naszym mieście zmieniło. Początkowo mogliśmy cieszyć się celebracją tradycyjnej liturgii raz w miesiącu, powodowało to niedosyt i prośby wiernych o więcej.

Sytuacja ta zmieniła się we  wrześniu 2008 r. kiedy Arcybiskup Metropolita Łódzki, poprosił ks. dr. Marka Kaczmarka o cotygodniową celebrację Mszy św. Od tego czasu możemy co niedziela korzystać z dobrodziejstwa duchowości Mszy św. trydenckiej, którą poznaje w Łodzi coraz większa liczba osób i grono wiernych coraz bardziej się powiększa.

W niedzielę 1 lutego 2009 z okazji rocznicy została odprawiona uroczysta Msza Święta. Kazanie, które wygłosił o. Krzysztof Stępowski, oprócz rozważania słów św. Ewangelii, zawierało podsumowanie minionego roku, pracy jaką włożyli wszyscy w przygotowanie i odprawianie Mszy Św. w klasycznym rycie rzymskim.

Ojciec Krzysztof wspominał także to, co już osiągnęliśmy, podziękował również ks. Franciszkowi Semikowi, proboszczowi parafii pod wezwaniem Św. Józefa, za udostępnienie Kościoła parafialnego do potrzeb cotygodniowej celebracji.    

Wraz z wiernymi również pragnę dołączyć się do tych podziękowań, nie tylko za możliwość uczestnictwa w Mszy św. sprawowanej w  przepięknej świątyni, ale również za cierpliwość i prawdziwie ojcowską wyrozumiałość jej proboszcza.
W przepięknych słowach Szanowny Gość, dziękował również naszemu pasterzowi, księdzu arcybiskupowi Władysławowi Ziółkowi "za mądre i ojcowskie decyzje", które pozwoliły rozpocząć w Łodzi, dzieło, „które po owocach poznamy”. Wierzymy, że będą one zbawienne. 


Relikwie św. Piusa X

W słowach otuchy zwrócił się również ojciec Krzysztof do księdza Marka Kaczmarka, życząc mu sił w pracy i Bożej opieki, polecając również osobę księdza Marka modlitwie wszystkich wiernych.

Do obecnych zwrócił się również ksiądz proboszcz Franciszek Semik.

W kilku słowach przypomniał historię parafii Św. Józefa, której stulecie będzie obchodzone w przyszłym roku. W związku z tym w parafii prowadzone są prace przygotowawcze do nadchodzącej jubileuszowej uroczystości. My, wierni, mamy zaszczyt swoim niewielkim wsparciem, również wspomóc to przepiękne miejsce.
 
Jako ostatni przemówił do wiernych ksiądz dr Marek Kaczmarek. Dziękując za ich wytrwałość i modlitwy. Podziękował również ojcu Stępowskiemu, za rozpoczęcie pracy nad przywróceniem Mszy Św. w klasycznym rycie rzymskim na terenie naszego miasta. Gościem na Mszy św. był ksiądz Roman Piwowarczyk (na fotografii poniżej). 

Po zakończeniu Mszy Św. w zakrystii podziękowania,  za podjęty trud , wykonaną pracę oraz za modlitwy, złożyli przedstawiciele wiernych.

Msze Św. zdobił swoim śpiewem zespół wokalny „All Antico”, na organach grał Jacek Rządkowski.
Po Mszy św. ksiądz Marek i ksiądz Krzysztof udzielili krótkich wywiadów na temat liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Wierzymy, że również w przyszłości będzie nam dane obchodzić tak wspaniałe wydarzenia na większą cześć i chwałę Bożą. 
 
Deo Gratias!
 
Tekst i zdjęcia: Witold Mieszek  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil